בניית אתרים קידום אתרים שיווק באינטרנט ג'ומלה

Moreno Music

English

09-9581034 / 052-8322470
.

ראשי ציוד ושירותים באולפן שירותי הקלטה ומיקס
שירותי הקלטה ומיקס

הקלטה ומיקסהדבר החשוב ביותר בהקלטה הוא חדר ההקלטה עצמו והאקוסטיקה הנילוות אליו, מיד לאחר מכן בחירת סוג המיקרופון ומיקומו, ורק לבסוף כל השאר (מגברי מיקרופון, אקולייזר, מחשב וכו').   

האקוסטיקה במורנו מיוזיק תוכננה ע"י חברת "Recording Architecture" בלונדון המתמחה בבניית אולפנים, בשיתוף עם יעקב מורנו שגם לו ניסיון רב בבניית אולפנים וזוג אוזניים חדות במיוחד.

האולפן נבנה כך שהוא מאפשר עבודה מאומצת ולאורך זמן ללא הרגשת עייפות או חוסר ריכוז.

האקוסטיקה בחדר ההקלטה מושלמת ומאפשרת לכל כלי, חשמלי או אקוסטי, להישמע במלוא תפארתו. תנאי השמיעה האופטימליים בחדר הבקרה, מאפשרים לצוות לשמוע כל איוושה ושינוי, אפילו הקל שבקלים ללא מאמץ.

אולפן הקלטותפרמטר נוסף וחשוב ביותר בתהליך ההקלטה הוא המיקרופון. לכל מיקרופון ייעוד משלו וסוד ההצלחה של הקלטה טובה ואיכותית הוא בחירת המיקרופון הנכון לכל כלי והצבתו במקום הנכון.  

למורנו, הידע והניסיון בבחירת המיקרופון, אופן הצבתו ומיקומו מול כלי הנגינה על מנת להשיג את הגוון המיוחד והאישי, ואיכות הצליל המדהימה.

בגלל ההקפדה הרבה על האקוסטיקה, זמרים ששרים באולפן מגלים ומעידים שהם שומעים עצמם טוב כל כך, ושמאד קל להם לשיר בשליטה עצמית גבוהה.

ההקלטה באולפן מתבצעת בעזרת שולחן בקרה אנלוגי שפורפרתי דרך ממירים של Dan Lavry היישר למערכת ה Protools.

מיקסהמיקס באולפן נעשה בעזרתם של שני שולחנות בקרה, האחד אנלוגי שפורפרתי והשני דיגיטלי העובדים בינהם בסנכרון מלא וזאת במטרה לקבל את הטוב ביותר משני העולמות.

אהוד בנאי על העבודה עם מורנו: (מתוך האתר של אהוד בנאי)

".... שעת אחר צהריים, לקראת סוף שנות השמונים, יום חמישי, עובד אפרת המפיק המוסיקלי של האלבום,יצא להופעה ונשארנו באולפן יעקב מורנו ואני.
יעקב מורנו, הסאונדמן הוותיק, המיתולוגי, שהיה טכנאי ראשי באולפני טריטון כשאני הייתי עוזר טכנאי, והוא היה אימת כל הטכנאים, והנה הוא כאן עכשיו, יושב בשקט, בריכוז עילאי, ו"מבשל" את האלבום שלי, וזה מבחינתי לא יאומן כי יסופר.
והנה היום האחרון נגמר, והוא עובד על השיר האחרון, "נגעת בצמרות העצים", וכמו בכל השירים, וכמו בכל אותו שבוע, אני לא אומר לו דבר, רק יושב ומתבונן ומקשיב, והוא,פעם אחר פעם, עושה בדיוק את מה שאני חושב שצריך לעשות.
הקלטהאני חושב לעצמי: "צריך להוציא את הגיטרה הזאת יותר החוצה", והנה הוא מוציא אותה החוצה, אני חושב: "צריך לתת יותר ברק לגיטרה הזאת", או: "צריך לרכך קצת את השירה", והוא, כאילו קורא את מחשבותיי, עושה את זה, ואני רק יושב שם מאחורי גבו, ומשתאה.

הצלילים האחרונים של "נגעת בצמרות "עם הגיטרה החשמלית, והסיטאר שארז הביא לי מהודו, הסתיימו. מורנו הסתובב אלי וחייך. זהו. נגמר. נפרדנו בלחיצת יד חמה.....אמרתי לו תודה. הוא אמר שאין על מה, שהוא נהנה מאוד, ושזה יופי של תקליט, ושאם יש לי השגות לגבי המיקסים אתקשר אליו.
את מורנו אפגוש שוב כעבור למעלה מעשר שנים. הוא יהיה זה שיקליט את האלבום "ענה לי" באולפן שבנה בהרצליה, אבל ב"קרוב" יעקב מורנו עשה את המיקסים, ועשה את זה בחמישה ימים בלבד, בשיטה ההיא הישנה, הידנית, האנלוגית, בלי מחשב....."

 
כל הזכויות שמורות © Moreno Music.
נט-פורטל בניית אתרים קידום אתרים שיווק באינטרנט ג'ומלה .